O mnie

   Mam na imię Paweł i jestem uzależniony od kontaktu z drugim człowiekiem. W swym życiu spotykam się z ludźmi pełniąc różne, nierzadko przypisane mi role. Główną jednak rolą, którą staram się wypełniać najlepiej jak potrafię jest rola równorzędnego partnera w relacji z drugim człowiekiem. Od kilku lat na mojej drodze pojawiają się ludzie, którzy pragną wolnego od nałogów życia. Mam ten zaszczyt, by towarzyszyć im w poszukiwaniu właściwych rozwiązań, aby to co do tej pory pozostawało w sferze założeń i planów mogli wprowadzić w życie.

   Ukończyłem Pedagogikę Resocjalizacyjną z Profilaktyką Społeczną - Uniwersytet Śląski w Katowicach, Zarządzanie Kryzysowe - Uniwersytet Jagielloński w Krakowie oraz specjalistyczne szkolenie w Polskim Towarzystwie Zapobiegania Narkomanii w Katowicach. Jestem Certyfikowanym Specjalistą Psychoterapii Uzależnień (KBdsPN) i obecnie pracuję jako terapeuta na oddziale dla osób uzależnionych od alkoholu w Zakładzie Karnym. W przeszłości pracowałem min. w stacjonarnym Ośrodku Terapii Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Jeżówce, oraz w placówkach prywatnych, świadczących swe usługi osobom podejmującym próby trzeźwienia. Od 2012 roku pełnię funkcję społecznego kuratora sądowego w wydziale rodzinnym i nieletnich w Sądzie Rejonowym w Olkuszu.

   Dbając o jak najlepszą jakość usług, staram się systematycznie podnosić swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w szkoleniach i konferencjach. Ukończyłem pierwszy stopień szkolenia z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz Dialogu Motywującego. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji, kierując się zasadami Kodeksu Etyczno Zawodowego Terapeuty Uzależnień. Jestem zobowiązany tym samym do zachowania w tajemnicy wszystkich informacji pochodzących z terapii, a co istotne także samego faktu korzystania z niej, wobec osób trzecich np. rodziny i osób postronnych.

   Jestem instruktorem rekreacji ruchowej o specjalności Survival. W pracy terapeutycznej często wykorzystuję założenia Wilderness Therapy - szczególnie w oddziaływaniach z młodzieżą. Organizuję warsztaty motywacyjne połączone z chodzeniem po rozżarzonych węglach (frewalking) oraz wiele innych aktywności związanych z ogólnie rozumianą profilaktyką.

   Prywatnie interesuję się sportem. Uprawiam kilka dyscyplin sportowych (bieganie, piłka nożna, rower, rolki). Kiedy potrzebuję chwilki spokoju, sięgam wówczas po książkę lub słucham muzyki. Uwielbiam Jurę Krakowsko – Częstochowską.

   Strona na której się znajdujesz nie ma charakteru komercyjnego a przedstawia jedynie moje przemyślenia na temat profilaktyki, terapii i koncepcji życia wolnego od nałogów. Szczegóły znajdziesz w kolejnych zakładkach witryny.

                                              

Pozdrawiam serdecznie

Paweł Baran